Zespół

prof. dr hab. n. med. Agata Szulc
Specjalista psychiatra. Po uzyskaniu tytułu doktora habilitowanego w roku 2008 objęła funkcję kierownika Kliniki Psychiatrii UMB. W roku 2013 odebrała nominację profesorską z rąk Prezydenta RP.
Główny obszar zainteresowań prof. Szulc obejmuje badania neuroobrazowe, przede wszystkim spektroskopię rezonansu magnetycznego. Zespół kierowany przez prof. Szulc jako pierwszy w Polsce opublikował szereg prac na temat wyników spektroskopii protonowej 1H MRS mózgu w schizofrenii. Metoda ta ma zastosowanie w diagnozowaniu, prognozowaniu wyników leczenia i poszukiwaniu patofizjologii różnych zaburzeń neurologicznych, a także psychiatrycznych. Badania prowadzone przez prof. Szulc udowodniły, że najnowsze leki przeciwpsychotyczne mają działanie neuroprotekcyjne, a metoda 1H MRS może mieć praktyczne zastosowanie w prognozowaniu wyników leczenia w schizofrenii.
Od 2013 roku jest kierownikiem Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. W latach 2016-2019 prof. Szulc pełniła funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
dr n. med. Magdalena Więdłocha
Specjalista psychiatra. Uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Tematem jej pracy doktorskiej były „Biochemiczne i kliniczne uwarunkowania remisji objawowej w schizofrenii – badanie na podstawie spektroskopii protonowej rezonansu magnetycznego i oceny metabolitów szlaku kinureninowego”.
Jest autorką prac naukowych z obszaru psychiatrii.
lek. med. Olga Płaza
Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Głównym obiektem jej zainteresowań naukowych jest genetyka schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.
Autorka publikacji naukowych z obszaru psychiatrii.
dr n. o zdr. Marta Dagmara Dębowska
Psycholog, psychoterapeutka indywidualna i grupowa. Uzyskała tytuł doktora nauk o zdrowiu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc. Rozprawa doktorska była zatytułowana "Funkcjonowanie seksualne pacjentów cierpiących na zaburzenia nastroju ze współwystępującymi lub nie zaburzeniami osobowości".
Zainteresowania naukowe dr Janus obejmują seksuologię kliniczną i psychoterapię. Dr Janus jest autorką publikacji z obszaru seksuologii.
dr n. biol. Weronika Dębowska
Uzyskała doktorat pod kierownictwem prof. dr hab. Małgorzaty Kossut. Rozprawa doktorska była zatytułowana "Funkcjonalna i strukturalna plastyczność drugorzędowej kory czuciowej wywołana treningiem dyskryminacji czuciowej – badanie z wykorzystaniem technik obrazowania rezonansu magnetycznego”. Badania były prowadzone w Pracowni Neuroplastyczności Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Obecnie jest zatrudniona jako adiunkt w CNS Lab Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk.
Zainteresowania naukowe dr Dębowskiej obejmują zagadnienia związane z neuroplastycznością mózgu oraz metodami neuroobrazowania.
mgr Agnieszka Brońska
Magister pielęgniarstwa i zdrowia publicznego, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Głównym obszarem zainteresowań naukowych jest opieka nad pacjentem w kryzysie samobójczym.
W Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie pracuje jako pielęgniarka koordynująca i nadzorująca pracę personelu pielęgniarskiego.
mgr Justyna Radulska
Magister pielęgniarstwa
dr n. med. Marlena Janoska-Jaździk
Specjalista psychiatra. Uzyskala tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Tematem pracy doktorskiej była „Spektroskopia protonowa rezonansu magnetycznego mózgu a rola szlaku kinureninowego oraz procesów zapalnych w depresji nawracającej. Czynniki predykcyjne odpowiedzi na leczenie przeciwdepresyjne”.
Głównym obszarem zainteresowań są badania neuroobrazowe mózgu
lek. med. Robert Madejek
Specjalista psychiatra
dr n. med. Piotr Marcinowicz
Specjalista psychiatra. Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Poza pracą dydaktyczno-naukową w Klinice Psychiatrycznej prowadzi centrum psychiatryczne i kieruje zespołem specjalizującym się w terapii lekoopornych zaburzeń psychicznych. Prezes Fundacji KeyClinic mającej na celu między innymi poprawę dostępności najnowocześniejszych metod diagnostyki, leczenia farmakologicznego i neuromodulacji.
Członek American Society of Ketamine Physicians, American Psychiatric Association, International Society for Electroconvulsive Therapy oraz European College of Neuropsychopharmacology.
Prowadzony przez niego ośrodek odpowiada za realizację części klinicznej pierwszego w Polsce niekomercyjnego badania klinicznego z użyciem psylocybiny (grant ABM 2024/ABM/01/00043-00, kierownik projektu prof. Agata Szulc, LIDER PROJEKTU: Warszawski Uniwersytet Medyczny, KONSORCJANCI: Keyclinic sp. z o.o., Instytut Holomind sp. z o.o.).
Zainteresowania: psychiatria precyzyjna, zastosowanie psychodelików w leczeniu, przezczaszkowa stymulacja magnetyczna, psychofarmakogenetyka, leczenie w wirtualnej rzeczywistości.
mgr Natalia Zborowska
Magister psychologii. Tematem jej pracy doktorskiej jest poszukiwanie predyktorów skutecznego leczenia przeciwdepresyjnego, pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc. W Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie pracuje jako psycholog, na oddziale ogólnopsychiatrycznym i Poradni Zdrowia Psychicznego.
Jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym. Posiada certyfikat II stopnia Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach. Założyła Fundację FundaMental, aby móc dotrzeć z wiedzą i pomocą psychologiczną do jak największej liczby potrzebujących osób.
mgr Sylwia Niedźwiadek
Magister logopedii z audiologią. Doktorantka na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM, gdzie
przygotowuje rozprawę doktorską pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc oraz prof. dr hab. n. med. Andrzeja Czernikiewicza.
Głównym obszarem zainteresowań naukowych są zaburzenia
mowy w schizofrenii. Tematem pracy doktorskiej jest porównanie funkcjonowania językowego i poznawczego w schizofrenii.
Pracuje jako logopeda, prowadząc terapię logopedyczną zaburzeń mowy.
lek. med. Jadwiga Mosiołek
Lekarz w trakcie specjalizacji. Doktorantka na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc
lek. med. Anna Dunalska
Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii, doktorantka Szkoły Doktorskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obszarem jej szczególnego zainteresowania naukowego i klinicznego jest międzydyscyplinarna przestrzeń pomiędzy psychiatrią, neurologią i interną. W swojej działalności akademickiej skupia się przede wszystkim na zjawiskach ze spektrum dysocjacji, w tym czynnościowych zaburzeniach neurologicznych, oraz objawach pod postacią somatyczną.
Lidia Włodarczyk
Obsługa administracyjna zajęć dydaktycznych prowadzonych w Klinice Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz prowadzenie spraw organizacyjno-administracyjnych Uczelni.