Department of Geriatric Nursing
Department of Geriatric Nursing
×

Zespół

prof Szulc

prof. dr hab. n. med. Agata Szulc

Kierownik kliniki
e-mail
agata.szulc@wum.edu.pl

Specjalista psychiatra. Po uzyskaniu tytułu doktora habilitowanego w roku 2008 objęła funkcję kierownika Kliniki Psychiatrii UMB. W roku 2013 odebrała nominację profesorską z rąk Prezydenta RP.

Główny obszar zainteresowań prof. Szulc obejmuje badania neuroobrazowe, przede wszystkim spektroskopię rezonansu magnetycznego. Zespół kierowany przez prof. Szulc jako pierwszy w Polsce opublikował szereg prac na temat wyników spektroskopii protonowej 1H MRS mózgu w schizofrenii. Metoda ta ma zastosowanie w diagnozowaniu, prognozowaniu wyników leczenia i poszukiwaniu patofizjologii różnych zaburzeń neurologicznych, a także psychiatrycznych. Badania prowadzone przez prof. Szulc udowodniły, że najnowsze leki przeciwpsychotyczne mają działanie neuroprotekcyjne, a metoda 1H MRS może mieć praktyczne zastosowanie w prognozowaniu wyników leczenia w schizofrenii.

Od 2013 roku jest kierownikiem Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. W latach 2016-2019 prof. Szulc pełniła funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

dr n. med. Magdalena Więdłocha

Asystent badawczo - dydaktyczny
e-mail
magdalena.wiedlocha@wum.edu.pl

Specjalista psychiatra. Uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Tematem jej pracy doktorskiej były „Biochemiczne i kliniczne uwarunkowania remisji objawowej w schizofrenii – badanie na podstawie spektroskopii protonowej rezonansu magnetycznego i oceny metabolitów szlaku kinureninowego”.

Jest autorką prac naukowych z obszaru psychiatrii.

lek. med. Olga Płaza

Asystent badawczo - dydaktyczny
e-mail
olga.plaza@wum.edu.pl

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Głównym obiektem jej zainteresowań naukowych jest genetyka schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.

Autorka publikacji naukowych z obszaru psychiatrii.

dr n. o zdr. Marta Dagmara Dębowska

Asystent dydaktyczny
e-mail
marta.debowska@wum.edu.pl

Psycholog, psychoterapeutka indywidualna i grupowa. Uzyskała tytuł doktora nauk o zdrowiu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc. Rozprawa doktorska była zatytułowana "Funkcjonowanie seksualne pacjentów cierpiących na zaburzenia nastroju ze współwystępującymi lub nie zaburzeniami osobowości".

Zainteresowania naukowe dr Janus obejmują seksuologię kliniczną i psychoterapię. Dr Janus jest autorką publikacji z obszaru seksuologii.

dr n. biol. Weronika Dębowska

Asystent dydaktyczny
e-mail
weronika.debowska@wum.edu.pl

Uzyskała doktorat pod kierownictwem prof. dr hab. Małgorzaty Kossut. Rozprawa doktorska była zatytułowana "Funkcjonalna i strukturalna plastyczność drugorzędowej kory czuciowej wywołana treningiem dyskryminacji czuciowej – badanie z wykorzystaniem technik obrazowania rezonansu magnetycznego”. Badania były prowadzone w Pracowni Neuroplastyczności Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Obecnie jest zatrudniona jako adiunkt w CNS Lab Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk.

Zainteresowania naukowe dr Dębowskiej obejmują zagadnienia związane z neuroplastycznością mózgu oraz metodami neuroobrazowania. 

mgr Agnieszka Brońska

Asystent dydaktyczny
e-mail
agnieszka.bronska@wum.edu.pl

Magister pielęgniarstwa i zdrowia publicznego, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Głównym obszarem zainteresowań naukowych jest opieka nad pacjentem w kryzysie samobójczym.

W Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie pracuje jako pielęgniarka koordynująca i nadzorująca pracę personelu pielęgniarskiego.

mgr Justyna Radulska

Asystent dydaktyczny
e-mail
justyna.radulska@wum.edu.pl

Magister pielęgniarstwa

dr n. med. Marlena Janoska-Jaździk

Wykładowca

Specjalista psychiatra. Uzyskala tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Tematem pracy doktorskiej była „Spektroskopia protonowa rezonansu magnetycznego mózgu a rola szlaku kinureninowego oraz procesów zapalnych w depresji nawracającej. Czynniki predykcyjne odpowiedzi na leczenie przeciwdepresyjne”.

Głównym obszarem zainteresowań są badania neuroobrazowe mózgu

lek. med. Robert Madejek

Wykładowca

Specjalista psychiatra

dr n. med. Piotr Marcinowicz

Wykładowca

Specjalista psychiatra. Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM. Tematem pracy doktorskiej była „Spektroskopia rezonansu magnetycznego oraz poziomy metabolitów szlaku kinureninowego u pacjentów chorych na schizofrenię oraz ich krewnych pierwszego i drugiego stopnia”.

mgr Natalia Zborowska

Doktorant

Magister psychologii. Tematem jej pracy doktorskiej jest poszukiwanie predyktorów skutecznego leczenia przeciwdepresyjnego, pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc. W Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie pracuje jako psycholog, na oddziale ogólnopsychiatrycznym i Poradni Zdrowia Psychicznego.

Jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym. Posiada certyfikat II stopnia Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach. Założyła Fundację FundaMental, aby móc dotrzeć z wiedzą i pomocą psychologiczną do jak największej liczby potrzebujących osób.

Sylwia Niedźwiadek

Doktorant

Psycholog. Doktorantka na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szul

lek. med. Jadwiga Mosiołek

Doktorant

Lekarz w trakcie specjalizacji. Doktorantka na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Agaty Szulc

Lidia Włodarczyk

Obsługa organizacyjno-administracyjna

Obsługa administracyjna zajęć dydaktycznych prowadzonych w Klinice Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz prowadzenie spraw organizacyjno-administracyjnych Uczelni.

Zespół